Videowall Çözümleri

Videowall ile birçok uygulama (Canlı izleme, kayıt izleme, e-harita vb.), çoklu ekran ortamında merkezde ve tek ekran üzerinde kolayca takip edilebilir. Özellikle video analiz uygulamar-ları ile potansiyel bir olayı daha önceden algılayıp müdahale etme zamanını kısaltmak mümkündür.
videowall nedir
Güvenlik Sistemleri’nin 7x24 sürekli olarak izlenmesi gerekebilir. Bu ihtiyaca yanıt verebilmek için LCD/LED VideoWall uygulamalar geliştirilmiştir. Büyük ekranlar, yüksek çözünürlük, yüksek ışık gücü, parlaklık ve kontrast gereksinimleri ile projeksiyon cihazlarından LCD VideoWall’lara kadar yol almıştır.
VideoWall çok geniş kullanım alanına sahiptir. Askeri kontrol merkezleri, AVM Güvenlik Sistemleri, Otel Kamera Sistemleri, Rezidans, Toplu Konut güvenlik merkezleri, stadyumlar vb. kullanımlarda kaliteli ve efektif görüntüleme sağlamaktadır.

 

  1. OLED Ekran

oled videowallOLED'ler çoğunlukla düz ekran için kullanılır ve LCD teknolojisine alternatif olarak sunulur. Normal operasyonda yüksek parlaklık, yüksek kontrast desteği, düşük enerji tüketmesi, ince ve hafif olması, herhangi bir görüş açısı kısıtlaması olmayışı, -40 C ~ 80 C geniş çalışma sıcaklığı desteği bu ekranın sahip olduğu bazı avantajlardandır.  2012’den itibaren pazarda geniş yer bulabilmektedir.

  1. 3D Ekran                            

3D video wallVideoWall endüstrisinde, 3D teknolojisi özellikle yüksek maliyetlerinden dolayı çok fazla talep görmemektedir (3D desteği gerçekleştirilmesi için kodlama cihazları, matrix cihazı ve tabi ki 3D gözlük gereklidir). İzleme operasyonu esnek ve kolay bir şekilde gerçekleştirilememektedir. Genellikle izleyicilerin ve potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek için lansmanlar ve fuarlarda kullanılmaktadır.

  1. Şekillendirilmiş LCD VideoWall

LCD video wallLCD/LED Ekranların ihtiyaca göre yan yana yerleştirilmesi ile oluşturulur.

 

  1. Etkileşimli Dokumatik Ekran

Dokunmatik video wallDokumatik ekran teknolojisi insan doğasını çok iyi analiz eden bir teknolojidir. Dokunarak hareket ettirme, istenilen ekranı istenilen yere konumlandırma hem daha kolay ve esnek hem de eğlenceli hale getirilmiştir. Videowall kullanımı da yaygınlaşmaktadır.

 

  1. LPD Ekran Teknolojisi (Laser Phosphor Ekran)

LPD ekran teknolojisi sayesinde operatörler ekranı istenilen boyutta, herhangi bir açıda görüntüleyebilir. Bu ekranlar  %75 oranında enerji tasarrufu sağlar. Endüstrideki en yüksek yenileme hızı olan 240 Hz. LPD ekran teknolojisinde bulunur.

 

Kiosk Çözümleri

Kiosk bir PC ve dokunmatik ekrandan oluşan bir sistemdir. Kullanıcı klavye ve fare kullanmadığı gibi bilgisayar da görebileceği zarar ve estetik nedenlerden ötürü bir kutu içinde saklanır.

Küçük bir yazıcı ekiyle kioskların yazılı materyal verebilen mekanizmalar şeklinde kullanılmaları da mümkündür.Basit bir PC ve dokunmatik ekrandan oluşan bu sistemin kullanım alanlarına her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Firmalar kioskları satış ve pazarlama desteği, tüketici enformasyon merkezi, araştırma merkezi olarak veya reklam amaçlı kullanabilirler.

Kiosklar; tüketicinin, herhangi bir faaliyete bilet alma, rezervasyon yapma hatta sipariş verme gibi isteklerine cevap veren sistemler olarak da kullanılmaktadır. Kolay taşınabilmesi, düşük kurulma bedelleri ve kapladığı alanın küçüklüğü nedeniyle istenilen yere (alışveriş merkezi, süpermarket, tiyatro, otel vs.) konulabilir.

kiosk

Kioskların bu iletişim ağı aracılığıyla birbirleriyle haberleşmesi mümkün olduğu gibi, şirket bünyesinde kurulan bir merkez birim aracılığı ile istenilen aralıklarla bilginin güncelleştirilmesi de mümkündür. Enformasyon veriminin yanısıra, kullanıcıya sordukları sorularla kiosklar birer data toplama merkezi olarakta kullanılabilir. Toplanan bilgiler yine bir ağ aracılığıyla ana merkeze aktarılabilir ve analiz programları sayesinde istenilen çerçevede raporlar alınabilir.

Kiosklar kamu hizmetleri için ücretsiz bilgi sunma amacıyla yada ticari amaçlı olarak (mağazalar, internet cafeler, vb.) kullanılmaktadır. Kiosklar personel masraflarından tararruf sağlar, kağıt israfını engeller, veri işlemede verimlilik sağlar, kurumlarda sıraları azaltır ve verimlileştirir, bulunduğu kuruma ve mekana prestij kazandırır ve hizmet kalitesini yükseltir.

 

Kiosk genel kullanım alanları

Oteller, Alışveriş Merkezleri, Showroom, Mağazalar, Marketler, Benzin İstasyonları, Devlet ve Kamu Binaları, Belediyeler, Elçilikler, Sinema, Tiyatro, Konser, Stadyum, Gişe ve Bilet Satış Noktaları, Restoranlar, Bar, Disco, Eğlence Yerleri, Ticaret Merkezleri, Fuar, Seminer, Konferans, Kongre Alanları, Otel-Tatil Köyü, Turizm Büroları, Seyahat Acentaları, Havaalanları, Rent a Car, Milli Parklar, Saraylar, Müzeler.

Tarihi Turistik Yerler, Postaneler, Telekom İletişim Noktaları, Hastane, Laboratuvar ve Klinikler, Internet Kafeler, Game Center, Eğlence Salonları, Üniversiteler, Okullar, Dersaneler, Eğitim Kurumları, Borsa, Finans ve Aracı Kurumlar, Şehir Merkezleri, Otobüs Durakları, Metro, Tren İst. tatil köyleri, cafe, restaurant,  Danışma, sipariş makinesi olarak, Uluslar arası indirimli telefon görüşmesi yapmak için, Oyun ve eğlence makinesi olarak kullanılmaktadır.